У продовження цвинтарної теми:)

На єврейському цвинтарі Тернополя на надгробках вигравірувано різні символи. Цікавість моя полягала саме в тому, що таких символів там є чимало, причому різних. От і закортіло доколупатися, що ж вони означають. Оскільки під руками знайомого єврея не було, довелося пошастати по нетрях нету. І ось що вийшло.

Зірка Давида. В одному випадку обведена колами, в іншому — ні. Як відомо, у XIX столітті емансиповані євреї обрали Зірку Давида в якості національного символу на противагу християнському хреста. Саме в цей період шестикутна зірка була прийнята практично всіма громадами єврейського світу. Вона стала поширеним символом на будівлях синагог та єврейських установ, на пам’ятниках і надгробках, на печатках і бланках документів, на побутових і релігійних предметах, у тому числі і на завісах, що покривають шафи, в яких в синагогах зберігаються сувої Тори. Детальніше читайте тутай: http://znaimo.com.ua.

Ще одна версія походження шестикінечної зірки. Вона виникла зовсім не як єврейський символ. Зірка в давні часи, ще до нашої ери прикрашала християнські, мусульманські, єврейські будови. Окрім того, її пізніше можна було б знайти і на могильних пам’ятниках, і на сторінках рукописних книг. Ви певно чули про існування печатки Соломона, а це була шестикінечна зірка. В давні часи її вважали просто магічним символом. Цей символ має дуже багато значень: допомога, нагадування нам про сім днів створіння світу, два трикутники символізують духовне та матеріальне, небесне та земне. (Детальніше. Обережно – ворд:))

******************************

Корона. В одному з інтерв’ю керівник студії «Нехама», художниця Олена Фрідман розповіла, що корона є символом святості Тори.

******************************

Підсвічники. Не здогадуюся, що вони можуть означати напевне.

******************************

Ще один найпоширеніший символ — глек.

Ще надибала от такі висічки:

До першого фото із цього блоку хочу додати наступне посилання, мо, щось підкаже: http://dona-anna.livejournal.com/651979.html.

До третього: http://www.sem40.ru/evroplanet/religion/6315/.

До четвертого уже згадане: http://www.google.com.ua/

І до комплекту: http://ukrainaincognita.com/pam039yatky/zamky-ta-fortetsi/sataniv

Advertisements