Нині прочитала на урядовому порталі (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244540466&cat_id=244277212):

“З початку року державні інспектори Закарпатської області здійснили 281 перевірку, у результаті виявили 177 порушень на загальній площі 22,8 тисячі гектарів. Фахівці винесли 112 приписів про усунення порушень, склали 80 протоколів. До адміністративної відповідальності притягнули 77 осіб. Матеріали з 62 справ скерували до органів прокуратури та правоохоронних органів, які порушили дві кримінальні справи.

«На початку жовтня фахівці знову візьмуться за тих, хто нехтує заходами по боротьбі з бур’янами та неефективно використовує угідддя сільськогосподарського призначення, у тому числі пайові, – розповідає начальник Управління Держземінспекції з контролю за використанням та охороною земель у області Ліонелла Завадяк. – При чому інспектуватимуть як землевласників, так і землекористувачів. У процесі перевірок звертатимуть увагу на наявність правовстановлюючих документів, особливо щодо пайових наділів, без яких неможливо укласти договори оренди».

Якщо власники сільгоспугідь не усуватимуть порушення, виявлені фахівцями, Держземінспекція вживатиме всіх можливих заходів, щоб припинити їхнє право користування земельними ділянками.

«Адже основне призначення цих угідь, наданих у постійне користування, оренду чи власність – вирощування сільськогосподарської продукції, а не розведення бур’янів, борщовика та амброзії», – коментує Ліонелла Завадяк.”

Який жах! Яке неподобство! Ще дочекаємося гасел на кшталт “Ні бур*янам на городі!”, “Бур*ян — це зло” і решту в тому ж дусі. Ні, звичайно, приємно, коли приїжджаєш із цілою делегацією на поля, так сказать, огляд робити, про здобутки уряду (чи адміністрації) хвалитися, оператори із камерами зі всіх сторін тебе знімають, а тут бац — і в кадрі лобода потрапила. Або, не доведи лихо, “америка”. Та це ж скандал! Вся Європа нас буде боятися і асоціюватиме нас із бур*янами. Це ж попсує міжнародний імідж України! Ні, треба таки щось робити. От порадилися люди і вирішили карати тих, хто допускає, аби на його угіддях травичка непотрібна росла. Приїде комісія, побачить під буряком клаптик якоїсь хопти і відбере від тебе пай чи город. Будеш знати, як українську землю псувати. Бо нащо іноземним інвесорам, для яких вже нині всі документи готують, аби пошвидше ту земельку спродати, чорнозем із непотребом. Дарма, що люди сільські й так світа Божого не бачать, риючись в тій земельці від ранку до ночі, ні, ще треба їх так пригнути, аби жодної хопти не пропускали.

А може хтось спеціяльно бур*яни вирощує, для міндобрива. Адже корови нині тримати дорого, свиню також, хіба для себе, а чим землю підживляти? Хімікатами? От і додумуються деякі наші українські сільські голови бур*яни кагатувати, перегноювати і потім розкидати по городі. Он від лободи, наприклад, стебло ввись ростей, для кукурудзи добра річ. а тут на тобі — прикриють твою економію на міндобривах. “Купуй українське” називається…

Advertisements